logoznak TAAT

Postup spolupráce s vyřízením stavební ohlášky

Nevíte si rady
Vstupní informace

Nejprve si povíme, o jaké služby máte zájem, co konkrétně potřebujete vyřídit. Zda půjde o stavební ohlášku nebo stavební povolení. Nebo potřebujete pomoct s jiným stavebním řízením. Povíme se jaká máte možná specifika pro realizaci vašeho záměru a co vše tedy bude potřeba doložit, abychom vám mohli vytvořit cenovou nabídku.

Podklady a podrobné informace

Druhým krokem bude zaslání podkladů elektronicky – mailem. Zašleme vám k vyplnění tabulku s dalšími konkrétními informacemi a seznamem podkladů potřebných k zastupování a zahájení přípravy vyřízení celého procesu.

Plná moc a mandátní smlouva

Jakmile si odsouhlasíme naši spolupráci, požádáme vás o zaslání plné moci k vašemu zastoupení. Plná moc je jednoduchá a slouží výhradně k jednání se správci inženýrských sítí, dotřenými orgány a k jednání s příslušným stavebním úřadem. Podpis na plné moci zašleme předvyplněnou a stačí váš podpis, není nutné jeho ověření.

Společně s podpisem plné moci si odsouhlasíme mandátní smlouvy na jejíž základě budete podrobně vědět, co je obsahem našeho zastoupení, k čemu nás ověřujete a za jakých podmínek.  I tuto smlouvu si odsouhlasíme elektronicky. Není tak potřeba nikam jezdit, fyzicky podepisovat, a tak snadno a rychle může dojít k zahájení vašeho zadání.

Vyřídíme vše hravě za vás
Zahájení procesu vašeho zadání

Průběžně vás můžeme informovat o stavu řízení, jeho průběhu a blížícímu se termínu k předání všech podkladů, abyste mohli podat vše na stavební úřad ke sválení a vydání povolení. Samozřejmě vám vyplníme i potřebnou žádost k podání na stavební úřad a zašleme vám seznam, jak zkompletovat všechny dokumenty (projektová dokumentace, vyjádření všech dotčených orgánů, vyjádření sousedů, příslušná žádost na stavební úřad).

Budeme s vámi průběžně v kontaktu, jak telefonicky, tak elektronicky pro případ, že by přeci jen bylo potřeba z vaší strany něco případně doplnit nebo dodat.

Časový horizont obdržení stavebního povolení

Orientačně počítejte 4 až 6 měsíci. Běžně se při stavební ohlášce i u stavebního povolení jedná o vyjádření 30 až 50 dotčených orgánů. Proces je tedy celkem obsažný, většina žádostí má svá specifika a nároky na různé druhy podkladů. Může se stát, že budou vyžadována určitá doplnění k samotné žádosti, aby mohlo být vydáno závazné stanovisko dotčeným orgánem. Z naší strany však uděláme maximum k tomu, aby vše proběhlo co nejrychleji a v případě vašich pochybností vám předložíme doklady, které naši snahu prokáží.


V případě nejasností vám rádi odpovíme na jakékoli další vaše dotazy.

Kontaktní formulář

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@stavebniohlaska.cz